CML1206C0G561JT50V
Manufacturer Part Number:
CML1206C0G561JT50V
Part of Description:
CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 1206
Capacitance :
560 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.030" (0.75mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V