821-S1-010-30-015101
Manufacturer Part Number:
821-S1-010-30-015101
Manufacturer/Brand:
Preci-Dip
Part of Description:
CONN SPRING PISTON 10POS SMD
Manufacturer :
Preci-Dip
Product Category :
Spring Loaded
Connector Type :
Piston
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
19.7µin (0.50µm)
Material :
Brass Alloy
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Contacts :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)