C1206C470M4HAC7800
Manufacturer Part Number:
C1206C470M4HAC7800
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
CAP CER 47PF 16V X8R 1206
Manufacturer :
KEMET
Capacitance :
47 pF
Failure Rate :
Features :
Low ESL, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.035" (0.88mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V