TX22-18020S-19.200-M
Manufacturer Part Number:
TX22-18020S-19.200-M
Manufacturer/Brand:
Aker Technology USA
Part of Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
Stock Condition:
2,000
Manufacturer :
Aker Technology USA
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
2.5mA
Frequency :
19.2 MHz
Frequency Stability :
±2ppm
Function :
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
Clipped Sine Wave
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
TCXO
Voltage - Supply :
1.8V