TX32-33020S-26.000-CT
Manufacturer Part Number:
TX32-33020S-26.000-CT
Manufacturer/Brand:
Aker Technology USA
Part of Description:
XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ SNWV
Stock Condition:
190
Manufacturer :
Aker Technology USA
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
2.5mA
Frequency :
26 MHz
Frequency Stability :
±2ppm
Function :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
Clipped Sine Wave
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
TCXO
Voltage - Supply :
3.3V