MQF576D25-187.500-2.5/-30+85
- Manufacturer Part Number:
- MQF576D25-187.500-2.5/-30+85
- Manufacturer/Brand:
- Mercury United Electronics
- Part of Description:
- XTAL OSC TCXO 187.5000MHZ LVDS
- Stock Condition:
- 500
- Manufacturer :
- Mercury United Electronics
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- 27mA
- Frequency :
- 187.5 MHz
- Frequency Stability :
- ±2.5ppm
- Function :
- Enable/Disable
- Height - Seated (Max) :
- 0.098" (2.50mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C
- Output :
- LVDS
- Package / Case :
- 6-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- TCXO
- Voltage - Supply :
- 2.5V