TVM36-H20HM33RC-27.000M
Manufacturer Part Number:
TVM36-H20HM33RC-27.000M
Manufacturer/Brand:
Transko
Part of Description:
OSC VCXO 27.0000MHZ HCMOS SMD
Stock Condition:
1,795
Manufacturer :
Transko
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Base Resonator :
Current - Supply (Max) :
15mA
Frequency :
27 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output :
HCMOS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
VCXO
Voltage - Supply :
3.3V