S233025T-25.000-R
Manufacturer Part Number:
S233025T-25.000-R
Manufacturer/Brand:
Aker Technology Corp
Part of Description:
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS SMD
Stock Condition:
2,000
Manufacturer :
Aker Technology Corp
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
12mA
Frequency :
25 MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
HCMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V