VXA4-1KJ-18-4M91520000TR
Manufacturer Part Number:
VXA4-1KJ-18-4M91520000TR
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
VXA4-1KJ-18-4M91520000TR
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120 Ohms
Frequency :
4.9152 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.427" L x 0.177" W (10.85mm x 4.50mm)