X10CB1-19.200MHZ-T
- Manufacturer Part Number:
- X10CB1-19.200MHZ-T
- Manufacturer/Brand:
- MMD
- Part of Description:
- CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
- Manufacturer :
- MMD
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 120 Ohms
- Frequency :
- 19.2 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±15ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Load Capacitance :
- 10pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.102" L x 0.083" W (2.60mm x 2.10mm)