T10GC1-18.432MHZ-T
- Manufacturer Part Number:
- T10GC1-18.432MHZ-T
- Manufacturer/Brand:
- MMD
- Part of Description:
- CRYSTAL 18.4320MHZ 10PF SMD
- Manufacturer :
- MMD
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 100 Ohms
- Frequency :
- 18.432 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±10ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.030" (0.75mm)
- Load Capacitance :
- 10pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.136" L x 0.108" W (3.45mm x 2.75mm)