ABM13W-80.0000MHZ-5-D2Z-T5
Manufacturer Part Number:
ABM13W-80.0000MHZ-5-D2Z-T5
Part of Description:
CRYSTAL 80.0000MHZ 5PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
80 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Load Capacitance :
5pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)