ABM8W-13.5672MHZ-4-B2U-T3
Manufacturer Part Number:
ABM8W-13.5672MHZ-4-B2U-T3
Part of Description:
CRYSTAL 13.5672MHZ 4PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
13.5672 MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Load Capacitance :
4pF
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)