ABM10W-18.0896MHZ-7-D1X-T3
Manufacturer Part Number:
ABM10W-18.0896MHZ-7-D1X-T3
Part of Description:
CRYSTAL 18.0896MHZ 7PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 Ohms
Frequency :
18.0896 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance :
7pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)