MC-156 32.7680KA-A: ROHS
Manufacturer Part Number:
MC-156 32.7680KA-A: ROHS
Manufacturer/Brand:
Epson
Part of Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SOJ, 5.08mm pitch
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.280" L x 0.098" W (7.10mm x 2.50mm)