CA-301 50.0833M-K: PB FREE
Manufacturer Part Number:
CA-301 50.0833M-K: PB FREE
Part of Description:
CRYSTAL 50.0833MHZ 10PF TH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
50.0833 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.350" (8.90mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
3rd Overtone
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.122" Dia x 0.350" L (3.10mm x 8.90mm)