C-005R 32.7680K-AG: PB FREE
Manufacturer Part Number:
C-005R 32.7680K-AG: PB FREE
Part of Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF TH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
37 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.181" (4.60mm)
Load Capacitance :
7pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.047" Dia x 0.181" L (1.20mm x 4.60mm)