XRCTD37M400FXQ50R0
- Manufacturer Part Number:
- XRCTD37M400FXQ50R0
- Manufacturer/Brand:
- Murata Electronics
- Part of Description:
- CRYSTAL 37.4000MHZ 6PF SMD
- Manufacturer :
- Murata Electronics
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 60 Ohms
- Frequency :
- 37.4 MHz
- Frequency Stability :
- ±20ppm
- Frequency Tolerance :
- ±20ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.012" (0.30mm)
- Load Capacitance :
- 6pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)