TSX-3225 33.0000MF18X-AJ6
Manufacturer Part Number:
TSX-3225 33.0000MF18X-AJ6
Manufacturer/Brand:
Epson
Part of Description:
CRYSTAL 33.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
33 MHz
Frequency Stability :
±18ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)