MA-306 33.3300M-C0:ROHS
Manufacturer Part Number:
MA-306 33.3300M-C0:ROHS
Manufacturer/Brand:
Epson
Part of Description:
CRYSTAL 33.3300MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
33.33 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.100" (2.54mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SOJ, 5.50mm pitch
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)