IMSA-13065S-2-24Y500
Manufacturer Part Number:
IMSA-13065S-2-24Y500
Part of Description:
CONN RCPT HSG 24POS 2.00MM
Stock Condition:
1,730
Product Category :
Rectangular Connector Housings
Color :
Black
Connector Type :
Receptacle
Contact Termination :
Crimp
Contact Type :
Female Socket
Features :
Retainer
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.098" (2.50mm)