ABLS6M-27.000MHZ-D-2Y-T
Manufacturer Part Number:
ABLS6M-27.000MHZ-D-2Y-T
Part of Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
27 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.075" (1.90mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)