FA-20HS 19.2000MF12Y-AG1 GPS
Manufacturer Part Number:
FA-20HS 19.2000MF12Y-AG1 GPS
Manufacturer/Brand:
Epson
Part of Description:
CRYSTAL 19.2000MHZ 7PF SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
19.2 MHz
Frequency Stability :
±12ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Load Capacitance :
7pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)