ABLS-12.11876MHZ-10-D4Y-T
Manufacturer Part Number:
ABLS-12.11876MHZ-10-D4Y-T
Part of Description:
CRYSTAL 12.11876MHZ 10PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
12.11876 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.165" (4.20mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
HC-49/US
Size / Dimension :
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)