G125-3041096L4
Manufacturer Part Number:
G125-3041096L4
Manufacturer/Brand:
Harwin
Part of Description:
CONN HDR HSG 10POS 1.25MM
Stock Condition:
457
Manufacturer :
Harwin
Product Category :
Rectangular Connector Housings
Color :
Connector Type :
Header
Contact Termination :
Crimp
Contact Type :
Male Pin
Fastening Type :
Latch Lock
Features :
Potting Wall
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Pitch :
0.049" (1.25mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.049" (1.25mm)