M300-3240696M1
Manufacturer Part Number:
M300-3240696M1
Manufacturer/Brand:
Harwin
Part of Description:
CONN PLUG HSG 6POS 3.00MM
Stock Condition:
137
Manufacturer :
Harwin
Product Category :
Rectangular Connector Housings
Color :
Green
Connector Type :
Plug
Contact Termination :
Crimp
Contact Type :
Male Pin
Fastening Type :
Threaded
Features :
Potting Wall
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Pitch :
0.118" (3.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.118" (3.00mm)