XSDEELNANF-37.050000
Manufacturer Part Number:
XSDEELNANF-37.050000
Manufacturer/Brand:
Taitien
Part of Description:
CRYSTAL 37.0500MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
37.05 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)