AT-10.178125MEHE-T
Manufacturer Part Number:
AT-10.178125MEHE-T
Manufacturer/Brand:
TXC Corporation
Part of Description:
CRYSTAL 10.178125MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 Ohms
Frequency :
10.178125 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.161" (4.10mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)