ABM81-16.000MHZ-B4Y-T3
Manufacturer Part Number:
ABM81-16.000MHZ-B4Y-T3
Part of Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 Ohms
Frequency :
16 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)