ABM10AIG-40.000MHZ-4-T3
Manufacturer Part Number:
ABM10AIG-40.000MHZ-4-T3
Part of Description:
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
40 MHz
Frequency Stability :
±100ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Load Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)