ABM10AIG-12.000MHZ-4-T3
Manufacturer Part Number:
ABM10AIG-12.000MHZ-4-T3
Manufacturer/Brand:
Abracon
Part of Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150 Ohms
Frequency :
12 MHz
Frequency Stability :
±100ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)