9C-4.194304MAAJ-T
Manufacturer Part Number:
9C-4.194304MAAJ-T
Manufacturer/Brand:
TXC Corporation
Part of Description:
CRYSTAL 4.194304MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150 Ohms
Frequency :
4.194304 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.161" (4.10mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49S
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)