CX2016DB53125K0KJSC1
Manufacturer Part Number:
CX2016DB53125K0KJSC1
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
CRYSTAL 53.1250MHZ 14PF SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
53.125 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.018" (0.45mm)
Load Capacitance :
14pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-30°C ~ 75°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)