NX2016AB-26MHZ SB1
Manufacturer Part Number:
NX2016AB-26MHZ SB1
Manufacturer/Brand:
NDK
Part of Description:
CRYSTAL 26.0000MHZ 7PF SMD
Manufacturer :
NDK
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
26 MHz
Frequency Stability :
±15ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance :
7pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-30°C ~ 75°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)