9HT9-32.768KAZF-T
Manufacturer Part Number:
9HT9-32.768KAZF-T
Manufacturer/Brand:
TXC Corporation
Part of Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.85mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.161" L x 0.059" W (4.10mm x 1.50mm)