CX3225GA13560D0PTVZ1
Manufacturer Part Number:
CX3225GA13560D0PTVZ1
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
CRYSTAL 13.5600MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300 Ohms
Frequency :
13.56 MHz
Frequency Stability :
±150ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)