CX49GFNB04332H0PESZZ
Manufacturer Part Number:
CX49GFNB04332H0PESZZ
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
CRYSTAL 4.3320MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120 Ohms
Frequency :
4.332 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.425" L x 0.177" W (10.80mm x 4.50mm)