ABC2-15.000MHZ-4-T
Manufacturer Part Number:
ABC2-15.000MHZ-4-T
Manufacturer/Brand:
Abracon
Part of Description:
CRYSTAL 15.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency :
15 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.465" L x 0.217" W (11.80mm x 5.50mm)