MA-505 22.1184M-C0:ROHS
Manufacturer Part Number:
MA-505 22.1184M-C0:ROHS
Manufacturer/Brand:
Epson
Part of Description:
CRYSTAL 22.1184MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
22.1184 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.181" (4.60mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SOJ, 3.30mm pitch
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)