ABM8-33.000MHZ-B2-T3
Manufacturer Part Number:
ABM8-33.000MHZ-B2-T3
Part of Description:
CRYSTAL 33.0000MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
33 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)