ABSM2-32.000MHZ-4-T
Manufacturer Part Number:
ABSM2-32.000MHZ-4-T
Manufacturer/Brand:
Abracon
Part of Description:
CRYSTAL 32.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
32 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.146" (3.70mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
3rd Overtone
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
4-SOJ, 9.40mm pitch
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)