ABLS-LR-6.144MHZ-T
Manufacturer Part Number:
ABLS-LR-6.144MHZ-T
Part of Description:
CRYSTAL 6.1440MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20 Ohms
Frequency :
6.144 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.165" (4.20mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)