CS325H-40.000MEDQ-UT
Manufacturer Part Number:
CS325H-40.000MEDQ-UT
Manufacturer/Brand:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Part of Description:
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
40 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)