ABM3B-19.680MHZ-10-1-U-T
Manufacturer Part Number:
ABM3B-19.680MHZ-10-1-U-T
Part of Description:
CRYSTAL 19.6800MHZ 10PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
19.68 MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Load Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)