NX1255GB-10.000000MHZ
Manufacturer Part Number:
NX1255GB-10.000000MHZ
Manufacturer/Brand:
NDK
Part of Description:
CRYSTAL 10.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
NDK
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
10 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.104" (2.65mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.465" L x 0.217" W (11.80mm x 5.50mm)