ST3215SB32768H5HPWAA
Manufacturer Part Number:
ST3215SB32768H5HPWAA
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)