CMR250T65.535KAZF-UT
Manufacturer Part Number:
CMR250T65.535KAZF-UT
Manufacturer/Brand:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Part of Description:
CRYSTAL 65.5350KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Frequency :
65.535 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)