CM309S18.8696MABJTR
Manufacturer Part Number:
CM309S18.8696MABJTR
Part of Description:
CRYSTAL 18.8696MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
18.8696 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.146" (3.70mm)
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
4-SOJ, 9.40mm pitch
Size / Dimension :
0.488" L x 0.173" W (12.40mm x 4.40mm)