CM309S10.240MABJT
Manufacturer Part Number:
CM309S10.240MABJT
Manufacturer/Brand:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Part of Description:
CRYSTAL 10.2400MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
10.24 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.146" (3.70mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
4-SOJ, 9.40mm pitch
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.488" L x 0.173" W (12.40mm x 4.40mm)