ECS-327-18-9X-F
Manufacturer Part Number:
ECS-327-18-9X-F
Part of Description:
CRYSTAL 32.7680MHZ 18PF TH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
32.768 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)